967506

157. KATRIN KORFMANN, "Kolorit (Yellow)", 2012.

Signerad Katrin Korfmann och numrerad 3/5 på etikett a tergo. Ultrachrome print, 171,5 x 118,5 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Galleri Andersson/Sandström, Stockholm.

Lähtöhinta
50 000 - 60 000 SEK/5 246 - 6 295 EUR
Lopullinen hinta (sis. ostoprovision)
51 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Näyttelyt

Kai Hilgemann Gallery, Berlin, "Kolorit", 23 november 2012 - 12 januari 2013.
Galleri Andersson/Sandström, Stockholm, 2 maj - 16 juni 2013.
Francis Boeske Projects, Amsterdam, "Ensembles Assembled", 25 oktober - 21 november 2015.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Karin Aringer

Tukholma

Karin Aringer
Nuorempi asiantuntija – nykytaide ja valokuva

+46 8-614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili