966555

115. Okänd formgivare, bordslampa, 1920-tal.

Lampställning av patinerad metall och svärtat trä, fasetterad glasskärm av bärnstensfärgad opaliserande glasmassa, etsad och slipad floral dekor. Höjd ca 50 cm.

Kantnagg, omdragen el, ej funktionstestad.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK / 819 - 1 024 EUR
Vasarahinta
7 000 SEK
Absentee bid
On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Absentee bids can be placed prior to 10 lots before this item is hammered.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Camilla Behrer

Tukholma

Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili