952728

120. NILS FOUGSTEDT, bordsur, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1925.

Rak form, graverad dekor, krön med liggande lejon. Stämplad med änglamärket Y7 och ristad signatur Nils Fougstedt, höjd 32,5 cm, bredd 14 cm, djup 10 cm.

Smärre slitage, senare baksida, urverket ej genomgånget.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK/818 - 1 023 EUR
Lopullinen hinta (sis. ostoprovision)
10 412 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Lisätietoja

Modellen formgiven år 1925.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Camilla Behrer

Tukholma

Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 8-614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili