938759

181. BARBRO NILSSON, MATTO, Barbro Nilsson, AB MMF, ca 277,5 x 187 cm.

(AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson). Komponerad 1943.

Något slitage, smutsig, stora fläckar. Kortsidorna med smärre skador, fransar saknas.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Lähtöhinta
50 000 - 80 000 SEK/5 118 - 8 188 EUR
Vasarahinta
60 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Kirjallisuus

Lisätietoja

Ett exemplar finns i Nationalmuseums samlingar, Stockholm.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Anette Granlund

Tukholma

Anette Granlund
Asiantuntija – matot, tekstiilit, islamilainen taidekäsityö

+46 (0)8 614 08 12
anette.granlund@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili