938763

187. MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, MATTO, AB Märta Måås-Fjetterström, ca 285,5 x 183,5 cm.

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1928. Tillverkad på 1970-talets början.

Obetydligt slitage, smutsig, fläckar.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Lähtöhinta
40 000 - 60 000 SEK/4 094 - 6 141 EUR

Tee tarjouksesi

Tarkista ja vahvista ostomääräyksesi painamalla kohtaa "Vahvista tarjous" alapuolella.

Ostomääräyksesi on vastaanotettu.

On tärkeää, että henkilö- ja osoitetietosi ovat ajan tasalla. Voit päivittää tietosi koska tahansa Omat sivut sivun kautta.

Vääränlainen summa. Summan tulee olla numero.

Tarjousta ei voitu tehdä. Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tarjousta/ostomääräystä ei voida rekisteröidä tälle kohteelle

Ostomääräystä ei voitu tallentaa: Summa ylittää korkeiden tarjouksien rajan. Ota ystävällisesti yhteyttä Asiakaspalvelu.

Vääränlainen summa. Summan täytyy olla tasasumma pyöristettynä sataan. Ehdotus:

Ostomääräys täytyy jättää viimeistään 15 minuuttia ennen huutokaupan alkua.

Kirjallisuus

Jämför Märta Måås-Fjetterström och verkstaden i Båstad, Stockholm 1951, plansch sid 17; Mattor och vävnader - Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson, Marianne Richter, Ann-Mari Forsberg, Båstad 1956, plansch sid 10; Liljevalchs konsthalls katalog: Märta Måås-Fjetterström, Märta flyger igen, 90 år med Märta Måås-Fjetterström, Värnamo 2009, färgplansch sid 113.

Lisätietoja

"Ängarna" komponerades för m/s Kungsholm.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Anette Granlund

Tukholma

Anette Granlund
Asiantuntija – matot, tekstiilit, islamilainen taidekäsityö

+46 8-614 08 12
anette.granlund@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili