947175

188. INGEGERD TORHAMN, MATTO, Ingegerd Torhamn, ca 109 x 156 cm.

(Ingegerd Torhamn). Modernistisk polykrom komposition med stående man framför en fabrik och en svensk flagga. Komponerade och utförda av Ingegerd Torhamn till Stockholmsutställningen 1930. Gouachen inramad senare.

Mattan: ställvis något blekt, något smutsig, smärre fläckar, obetydliga fällningar och skador. En kortsida med slitage.
Mattskissen: Obetydligt slitage och fläckar.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Ingegerd Torhamn. Mattan såld på Bukowskis Moderna höstauktion 2001 med katalognummer 1250, mattskissen såld på Bukowskis Moderna vårauktion 2002 med katalognummer 999.

Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK/4 094 - 5 117 EUR

Tee tarjouksesi

Tarkista ja vahvista ostomääräyksesi painamalla kohtaa "Vahvista tarjous" alapuolella.

Ostomääräyksesi on vastaanotettu.

On tärkeää, että henkilö- ja osoitetietosi ovat ajan tasalla. Voit päivittää tietosi koska tahansa Omat sivut sivun kautta.

Vääränlainen summa. Summan tulee olla numero.

Tarjousta ei voitu tehdä. Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tarjousta/ostomääräystä ei voida rekisteröidä tälle kohteelle

Ostomääräystä ei voitu tallentaa: Summa ylittää korkeiden tarjouksien rajan. Ota ystävällisesti yhteyttä Asiakaspalvelu.

Vääränlainen summa. Summan täytyy olla tasasumma pyöristettynä sataan. Ehdotus:

Ostomääräys täytyy jättää viimeistään 15 minuuttia ennen huutokaupan alkua.

Näyttelyt

Mattan: Stockholmsutställningen 1930; V.I.P. in Swedish Design - Axel Larsson, Ingegerd Torhamn, Kalmar Konstmuseum 1996; Svensk Form, Stockholm 2001.

Kirjallisuus

Kalmar Konstmuseums utställningskatalog: V.I.P. in Swedish Design - Axel Larsson, Ingegerd Torhamn, Kalmar 1996, färgplansch mot sid 13.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Anette Granlund

Tukholma

Anette Granlund
Asiantuntija – matot, tekstiilit, islamilainen taidekäsityö

+46 8-614 08 12
anette.granlund@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili