956410

196. MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, MATTO, Märta Måås-Fjetterström, ca 219 x 104 cm.

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1928. Tillverkad efter 1941.

Något slitage och smutsig, fläckar. Kortsidorna och ett hörn med smärre skador, slitna fransar, många saknas.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK/2 047 - 2 559 EUR
Vasarahinta
17 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Kirjallisuus

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Anette Granlund

Tukholma

Anette Granlund
Asiantuntija – matot, tekstiilit, islamilainen taidekäsityö

+46 (0)8 614 08 12
anette.granlund@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili