970166

198. MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, MATTO, AB Märta Måås-Fjetterström, ca 525,5 x 102,5 cm.

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1931. Beställd i Båstad på mitten av 1970-talet.

Avkortad i mitten och ihopsatt. Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, fläckar, smärre lagningar. Fransar saknas.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Lähtöhinta
40 000 SEK/4 094 EUR

Tee tarjouksesi

Tarkista ja vahvista ostomääräyksesi painamalla kohtaa "Vahvista tarjous" alapuolella.

Ostomääräyksesi on vastaanotettu.

On tärkeää, että henkilö- ja osoitetietosi ovat ajan tasalla. Voit päivittää tietosi koska tahansa Omat sivut sivun kautta.

Vääränlainen summa. Summan tulee olla numero.

Tarjousta ei voitu tehdä. Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tarjousta/ostomääräystä ei voida rekisteröidä tälle kohteelle

Ostomääräystä ei voitu tallentaa: Summa ylittää korkeiden tarjouksien rajan. Ota ystävällisesti yhteyttä Asiakaspalvelu.

Vääränlainen summa. Summan täytyy olla tasasumma pyöristettynä sataan. Ehdotus:

Ostomääräys täytyy jättää viimeistään 15 minuuttia ennen huutokaupan alkua.

Kirjallisuus

Jämför Märta Måås-Fjetterström och verkstaden i Båstad, Stockholm 1951, plansch sid 6; Liljevalchs konsthalls katalog: Märta Måås-Fjetterström, Märta flyger igen, 90 år med Märta Måås-Fjetterström, Värnamo 2009, färgplansch sid 66-69.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Anette Granlund

Tukholma

Anette Granlund
Asiantuntija – matot, tekstiilit, islamilainen taidekäsityö

+46 8-614 08 12
anette.granlund@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili