967626

208. CARL DANGEL, MATTO, Carl Dangel, ca 300,5 x 198,5 cm.

(Carl Dangel). Sverige omkring 1900-talets mitt. Randig rödmelerad botten med polykroma stiliserade blommor. Bred ljusmelerad huvudbård med blommor.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar. Kortsidorna med smärre skador, ställvis skadade fransar, flera saknas.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Lähtöhinta
35 000 - 40 000 SEK/3 582 - 4 094 EUR
Lopullinen hinta (sis. ostoprovision)
42 875 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Anette Granlund

Tukholma

Anette Granlund
Asiantuntija – matot, tekstiilit, islamilainen taidekäsityö

+46 8-614 08 12
anette.granlund@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili