306
942393

Alan Davie

(Yhdistynyt kuningaskunta, Syntymävuosi 1920)
Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK
5 490 - 7 320 EUR
5 790 - 7 720 USD
Vasarahinta
40 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Amanda Wahrgren
Tukholma
Amanda Wahrgren
Asiantuntija, moderni taite ja grafiikka
+46 (0)702 53 14 89
Alan Davie

"Study for a figure mask no 23"

Signerad och daterad Aug -77 a tergo. Duk 76,5 x 102 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Galleri Flesser, Helsingborg.

Näyttelyt

Gimpel Fils Gallery, London, "G & H", 1978.
Gimpel & Hanover Gallery, 3 juni - 22 juli 1978.