971848

37. NILS BARCK, vas, jugend.

Starkeldsgods, bukig med liten hals, reliefdekor av blommor på skuldran, glasyr i blått, gult och grönt, signerad i botten NdB eller NB, 18 (1918?) samt 9. Höjd 11 cm, diameter 15 cm

Smärre glasyrnagg.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK/614 - 818 EUR

Tee tarjouksesi

Tarkista ja vahvista ostomääräyksesi painamalla kohtaa "Vahvista tarjous" alapuolella.

Ostomääräyksesi on vastaanotettu.

On tärkeää, että henkilö- ja osoitetietosi ovat ajan tasalla. Voit päivittää tietosi koska tahansa Omat sivut sivun kautta.

Vääränlainen summa. Summan tulee olla numero.

Tarjousta ei voitu tehdä. Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tarjousta/ostomääräystä ei voida rekisteröidä tälle kohteelle

Ostomääräystä ei voitu tallentaa: Summa ylittää korkeiden tarjouksien rajan. Ota ystävällisesti yhteyttä Asiakaspalvelu.

Vääränlainen summa. Summan täytyy olla tasasumma pyöristettynä sataan. Ehdotus:

Ostomääräys täytyy jättää viimeistään 15 minuuttia ennen huutokaupan alkua.

Lisätietoja

Greve Nils Ivan Joachim Barck, kallades sig ibland Nils de Barck (1863-1930), keramiker och målare, född i Malmö, men uppvuxen i Frankrike och verksam som keramiker med egen ugn i Paris under 1890-talet, där han framställde starkeldsgods/stengods i den franska traditionen. Barck samarbetade bl a med den franske keramikern Henri de Vallombreuse (1856-1919) och hans keramik presenterades på många stora utställningar, bl a Stockholmsutställningen 1897, Paris 1900 och Stockholm 1909.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Eva Seeman

Tukholma

Eva Seeman
Ansvarig specialist Design & Modernt Konsthantverk

+46 8-614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili