Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
373
955601

Rune Jansson

(Ruotsi, 1918-2014)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Vasarahinta
22 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Amanda Wahrgren
Tukholma
Amanda Wahrgren
Asiantuntija, moderni taite ja grafiikka
+46 (0)702 53 14 89
Rune Jansson
(Ruotsi, 1918-2014)

"Grop i havet".

Signed Rune Jansson and dated -78. Canvas 68 x 114 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Acquired directly from the artist.
Galerie Bel' Art, Stockholm, Sweden.
Private collection, Stockholm, Sweden.

Näyttelyt

Reportedly exhibited in a group show in Beijing in the beginning of the 1980's.