1033666

123. ERNST BILLGREN, "Abstrakt Bord 1".

Bord med intarsia och tillhörande bronsskulptur. Höjd 75 cm, bredd 136,5 cm, djup 32 cm. Edition 3. Skulptur signerad EB och numrerad 1/3-II. Utförd 2012. Delvis förgylld brons, infälld målning, höjd 26 cm, bredd 36 cm, djup 15 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Lars Bohman Gallery, Stockholm. Inköpt av nuvarande ägare 2012.

Lähtöhinta
80 000 - 100 000 SEK/7 936 - 9 920 EUR
Vasarahinta
Ei myyty

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Näyttelyt

Lars Bohman Gallery, Stockholm, "Abstrakt", 24 mars - 6 maj 2012.

Kirjallisuus

Lars Bohman Gallery, "Ernst Billgren Abstrakt", 2012, avbildad sid. 30 - 32.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Louise Wrede

Tukholma

Louise Wrede
Specialist Contemporary Art

+46 (0)739 40 08 19
louise.wrede@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili