1018506

168. CHRISTER STRÖMHOLM, "Montreuil, Paris, 1962".

Signerad CHR samt med fingeravtryck a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 44,5 x 34 cm. Bladstorlek 50,5 x 40,5 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Galerie Rudolf Kicken, Köln, Tyskland. Inköpt 1993 av nuvarande ägare.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK/1 190 - 1 488 EUR
Vasarahinta
16 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Täydennyslista

Proveniens: Galerie Rudolf Kicken, Köln, Tyskland. Inköpt 1993 av nuvarande ägare.

Kirjallisuus

Joakim och Jakob Strömholm och Jan Åman, "Christer Strömholm 1918-2002. On verra bien", 2002, avbildad på sid 126.
Joakim Strömholm (red), "Post Scriptum -Christer Strömholm", 2012, avbildad helsida sid 98.
Anders Jonason och Christer Strömholm, "Christer Strömholm, Konsten att vara där", 1991, avbildad sid 133.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Karin Aringer

Tukholma

Karin Aringer
Nuorempi asiantuntija – nykytaide ja valokuva

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili