1018506

168. CHRISTER STRÖMHOLM, "Montreuil, Paris, 1962".

Signerad CHR samt med fingeravtryck a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 44,5 x 34 cm. Bladstorlek 50,5 x 40,5 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Galerie Rudolf Kicken, Cologne, Germany. Acquired in 1993 by the current owner.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK/1 190 - 1 488 EUR
Vasarahinta
16 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Täydennyslista

Provenance: Galerie Rudolf Kicken, Cologne, Germany. Acquired in 1993 by the current owner.

Kirjallisuus

Joakim and Jakob Strömholm and Jan Åman, "Christer Strömholm 1918-2002. On verra bien", 2002, illustrated on p. 62.
Joakim Strömholm (ed.), "Post Scriptum -Christer Strömholm", 2012, illustrated on fullpage p. 98.
Anders Jonason and Christer Strömholm, "Christer Strömholm, Konsten att vara där", 1991, illustrated on p. 126.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Karin Aringer

Tukholma

Karin Aringer
Nuorempi asiantuntija – nykytaide ja valokuva

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili