1021431

209. NICK BRANDT, "Elephant Cathedral, Masai Mara", 2007.

Signerad Nick Brandt och numrerad 8/15. Archival pigment print, bildyta 109 x 96 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Acquired by the current owner in conjunction with the five year jubilee of Fotografiska, Stockholm, and the opening of Nick Brandt's exhibition in 2015.

Lähtöhinta
100 000 - 150 000 SEK/9 921 - 14 881 EUR
Vasarahinta
105 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Näyttelyt

Another example exhibited at:
Fotografiska, Stockholm, "On This Earth A Shadow Falls Across The Ravaged Land", 22 May - 13 September 2015.

Kirjallisuus

Nick Brandt, "On this Earth, a Shadow Falls", 2010, illustrated on p. 84.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Karin Aringer

Tukholma

Karin Aringer
Nuorempi asiantuntija – nykytaide ja valokuva

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili