1036023

88. ANDERS WIDOFF, "Grammatik: 1 och 2".

Signerade A. Widoff och daterade 1994 a tergo. Diptyk. Olja på duk 192 x 112 cm per del.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Christian Larsen Gallery, Stockholm.

Lähtöhinta
300 000 - 400 000 SEK/29 762 - 39 683 EUR
Vasarahinta
250 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Näyttelyt

Stockholm Art Fair, 2005.
Liljevalchs konsthall, Stockholm, "(att) bära sig", 2005.

Kirjallisuus

Liljevalchs konsthall, "(att) bära sig - utställningskatalog", Stockholm, 2005, avbildad.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Louise Wrede

Tukholma

Louise Wrede
Specialist Contemporary Art

+46 (0)739 40 08 19
louise.wrede@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili