1006279

100. BIRGER KAIPIAINEN, skulptur, "Napoleons bord", Finland ca 1969.

Blåglaserat stengods, blått glas och spegelglas i fyra etage, mått 24,5 x 18 cm, höjd 53,5 cm.

Glasskivor med sprickor på två etage, basen med några små kantnagg. Svarta fläckar på spegelglaset, pga åldrat lim.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Gåva från konstnären till Armi Ratia, grundare av Marimekko.

Lähtöhinta
80 000 - 100 000 SEK/7 540 - 9 425 EUR

Tee tarjouksesi

Tarkista ja vahvista ostomääräyksesi painamalla kohtaa "Vahvista tarjous" alapuolella.

Ostomääräyksesi on vastaanotettu.

On tärkeää, että henkilö- ja osoitetietosi ovat ajan tasalla. Voit päivittää tietosi koska tahansa Omat sivut sivun kautta.

Vääränlainen summa. Summan tulee olla numero.

Tarjousta ei voitu tehdä. Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tarjousta/ostomääräystä ei voida rekisteröidä tälle kohteelle

Ostomääräystä ei voitu tallentaa: Summa ylittää korkeiden tarjouksien rajan. Ota ystävällisesti yhteyttä Asiakaspalvelu.

Vääränlainen summa. Summan täytyy olla tasasumma pyöristettynä sataan. Ehdotus:

Ostomääräys täytyy jättää viimeistään 15 minuuttia ennen huutokaupan alkua.

Kirjallisuus

Skulpturen finns dokumenterad på fotografi, daterat 1969 i Designmuseets arkiv, Helsingfors.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Camilla Behrer

Tukholma

Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili