1014118

113. PABLO PICASSO, kanna "Pichet aux arums", Madoura, Vallauris, Frankrike 1953 (A Ramié, nr 189).

Fajans, ristad dekor med datering 20.4.53, glasyr i blått, grönt, vitt, svart och gult, signerad EDITION PICASSO 78/350 MADOURA R151 och stämplad EDITION PICASSO MADOURA PLEIN FEU. Höjd 30 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK/5 655 - 7 540 EUR
Vasarahinta
110 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Kirjallisuus

A. Ramié, nr 189, sid 102.

Lisätietoja

Modellen utförd i 350 exemplar.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Camilla Behrer

Tukholma

Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili