1014121

115. PABLO PICASSO, kanna "Tête peinte", Madoura, Vallauris, Frankrike 1953 (A Ramié nr 212).

Fajans, delvis glaserad dekor av ansikte i blått, vitt, svart och rödbrunt, signerad EDITION PICASSO 95/100 och stämplad MADOURA PLEIN FEU EDITION PICASSO. Höjd ca 23,5 cm.

Fotnagg samt litet mynningsnagg.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK/5 655 - 7 540 EUR
Vasarahinta
100 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Kirjallisuus

A. Ramié, nr 212, sid 115.

Lisätietoja

Modellen utförd i 100 exemplar.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Camilla Behrer

Tukholma

Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili