1014117

117. PABLO PICASSO, kanna "Pichet au vase", Madoura, Vallauris, Frankrike 1954 (A Ramié no 226).

Fajans, ristad dekor av vaser i svart, vitt, blått och gult, signerad EDITION PICASSO 25/500 MADOURA och stämplad EDITION PICASSO MADOURA PLEIN FEU. Höjd 29,5 cm.

Fint skick!

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK/5 655 - 7 540 EUR
Vasarahinta
100 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Kirjallisuus

A. Ramié, no 226, p 122.

Lisätietoja

The model was executed in a limited edition of 500 pieces.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Camilla Behrer

Tukholma

Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili