1014119

120. PABLO PICASSO, kanna "Chouette", Madoura, Vallauris, Frankrike 1969.

(A Ramié nr 602).

Fajans, i form av uggla, dekor i svart, brunt och grönt mot vitt, signerad EDITION PICASSO 187/350 MADOURA och stämplad EDITION PICASSO MADOURA PLEIN FEU. Höjd 30 cm.

Ytterst små kantnagg på stjärten, invändig bränningsspricka på snåsen.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Lähtöhinta
75 000 - 100 000 SEK/7 069 - 9 425 EUR
Vasarahinta
165 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Kirjallisuus

A. Ramié, no 602, p 290.

Lisätietoja

The model was executed in a limited edition of 350 pieces.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Camilla Behrer

Tukholma

Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili