1014120

121. PABLO PICASSO, kanna "Chouette", Madoura, Vallauris, Frankrike 1969 (A Ramié no 606).

Fajans, i form av uggla, dekor i gråbrunt och vitt, signerad MADOURA EDITION PICASSO 79/500 R149 och stämplad EDITION PICASSO MADOURA PLEIN FEU. Höjd 29,5 cm.

Små fotnagg.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK/5 655 - 7 540 EUR
Vasarahinta
105 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Kirjallisuus

A. Ramié, nr 606, sid 290f.

Lisätietoja

Modellen utförd i 500 exemplar.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Camilla Behrer

Tukholma

Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili