1012602

182. ESTRID ERICSON, burk med lock, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1936.

Tenn, cylindrisk med mässingskodda kanter, flätad reliefdekor, stämplad med änglamärket Stockholm k8. Höjd 12,3 cm, diameter 11,2 cm.

Smärre slitage.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK/754 - 943 EUR
Vasarahinta
20 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Camilla Behrer

Tukholma

Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili