1044275

191. FIRMA SVENSKT TENN, spegel, Stockholm 1928, variant av modell 1069.

Kvadratisk med ram av tenn, hörnen med dekor av mässing, stämplad med änglamärket Stockholm B8. 40,5 x 40,5 cm.

Smärre slitage, spegelglaset något anlupet.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK/754 - 942 EUR
Vasarahinta
16 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Kirjallisuus

Firma Svenskt Tenn, katalog 1930, jfr modell 1069.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Camilla Behrer

Tukholma

Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili