1016219

241. GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, golvlampa, "G-10", Bergboms, Malmö 1950-tal.

Mässing, justerbar skärm och fot av svartlackerad metall, märkt G-010, höjd 139 cm.

Innerskärm saknas, smärre slitage, sladden avklippt.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK/943 - 1 131 EUR
Vasarahinta
8 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Kirjallisuus

Evan Snyderman & Karin Åberg Waern (ed), "Greta Magnusson Grossman - a Car and Some Shorts - One Architect's Journey from Sweden to Southern California", Arkitekturmuseet, Stockholm 2010, see this model depicted in 1953.

Lisätietoja

The Modell designed in 1953.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Jonatan  Jahn

Tukholma

Jonatan Jahn
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 (0)703 92 88 60
jonatan.jahn@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili