1043109

246. MODERNISTISK FORMGIVARE, fåtöljer, ett par, sannolikt 1939.

Klädda i brun sammetsplysch, läderklädda knappar i rygg och nedtill, svängda fötter av betsat lövträ.

Slitage.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Alkuperä - Provenienssi

Probably acquired at the time for the vendor's marriage in 1939.

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK/2 828 - 3 770 EUR
Vasarahinta
210 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Eva Seeman

Tukholma

Eva Seeman
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 (0)8 614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili