1013033

323. CARL DANGEL, MATTO, flat weave, ca 303,5 x 201,5 cm, signed CD (Carl Dangel).

Sverige omkring 1900-talets mitt. Randig rödmelerad botten med polykroma stiliserade blommor. Bred ljusmelerad huvudbård med blommor.

Något slitage och smutsig, fläckar varav en stor. En långsida med obetydlig skada.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK/1 885 - 2 356 EUR
Vasarahinta
15 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Anette Granlund

Tukholma

Anette Granlund
Asiantuntija – matot, tekstiilit, islamilainen taidekäsityö

+46 (0)8 614 08 12
anette.granlund@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili