973321

378. FRANTIŠEK KUPKA, "Bleus mouvants avec plans noirs".

Signerad Kupka. Utförd 1922. Gouache på papper 19,5 x 24,5 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Galerie Karl Flinker, Paris.

Lähtöhinta
100 000 - 120 000 SEK/9 425 - 11 310 EUR
Vasarahinta
390 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Näyttelyt

Kestner-Gesellschaft, Hannover, 1966, kat nr 43.
Gimpel Fils Gallery LTD, London, oktober 1964, kat nr 16.
Galerie Aronowitsch, Stockholm, november 1967.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Amanda Wahrgren

Tukholma

Amanda Wahrgren
Arvioija

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili