1025074

40. ALF WALLANDER, servis, 104 delar, porslin, "Tulpan", Rörstrand, i produktion 1902(08)-1915.

Porslin, polykrom reliefdekor av tulpaner. Bestående av 1 rund terrin med lock och fat (längd 31 cm inkl hänklar), 1 såssnipa, 1 oval skål, (längd 24 cm), 1 runt serveringsfat (diam 33,5 cm), 2+2+1+2+1 ovalt serveringsfat (längd 22,5, 27,5, 32,5, 38 och 43 cm), 17 djupa tallrikar (diam 26 cm, en med liten fotringsnagg), 23 mattarikar (diam 26 cm, en med undersides kantnagg, en med undersides glasyrspricka), 21+7 assietter (diam 18 och 16,2 cm, några obetydliga nagg), 20 desserttallrikar (diam 21 cm, en med större nagg) samt 4 djupa desserttallrikar (diam 20,5 cm). Stämplade Rörstrand samt inpressande modellnummer.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK/2 356 - 2 827 EUR

Tee tarjouksesi

Tarkista ja vahvista ostomääräyksesi painamalla kohtaa "Vahvista tarjous" alapuolella.

Ostomääräyksesi on vastaanotettu.

On tärkeää, että henkilö- ja osoitetietosi ovat ajan tasalla. Voit päivittää tietosi koska tahansa Omat sivut sivun kautta.

Vääränlainen summa. Summan tulee olla numero.

Tarjousta ei voitu tehdä. Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tarjousta/ostomääräystä ei voida rekisteröidä tälle kohteelle

Ostomääräystä ei voitu tallentaa: Summa ylittää korkeiden tarjouksien rajan. Ota ystävällisesti yhteyttä Asiakaspalvelu.

Vääränlainen summa. Summan täytyy olla tasasumma pyöristettynä sataan. Ehdotus:

Ostomääräys täytyy jättää viimeistään 15 minuuttia ennen huutokaupan alkua.

Lisätietoja

Modellen visade på Stockholmsutställningen 1897.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Camilla Behrer

Tukholma

Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili