1003234

414. MAURICE DE VLAMINCK, "Bord de l'eau".

Signerad Vlaminck. Akvarell, gouache och bläck på papper, 44,5 x 54 cm. Äkthetsintyg utfärdat av Wildenstein Plattner Institute medföljer. Verket kommer att inkluderas i kommande Catalogue Raisonné.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Collection Sitivaux de Greische de la Groudière.
Private collection, France, by descent.
Tajan, Paris, Art Impressionniste & Moderne, 8 June, 2010, cat. no 7.
Private collection, Sweden.

Lähtöhinta
100 000 - 150 000 SEK/9 425 - 14 138 EUR
Vasarahinta
220 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Amanda Wahrgren

Tukholma

Amanda Wahrgren
Arvioija

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili