1046663

460. OLLE OLSSON-HAGALUND, "Gamar över Hagalund".

Signerad Olle Olsson-Hagalund. Utförd på 1960-talet. Olja på duk 46 x 55 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Lähtöhinta
200 000 - 225 000 SEK/18 850 - 21 206 EUR

Tee tarjouksesi

Tarkista ja vahvista ostomääräyksesi painamalla kohtaa "Vahvista tarjous" alapuolella.

Ostomääräyksesi on vastaanotettu.

On tärkeää, että henkilö- ja osoitetietosi ovat ajan tasalla. Voit päivittää tietosi koska tahansa Omat sivut sivun kautta.

Vääränlainen summa. Summan tulee olla numero.

Tarjousta ei voitu tehdä. Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tapahtui sisäinen virhe. Yritä ystävällisesti uudelleen tai ota yhteyttä Asiakaspalvelu.

Tarjousta/ostomääräystä ei voida rekisteröidä tälle kohteelle

Ostomääräystä ei voitu tallentaa: Summa ylittää korkeiden tarjouksien rajan. Ota ystävällisesti yhteyttä Asiakaspalvelu.

Vääränlainen summa. Summan täytyy olla tasasumma pyöristettynä sataan. Ehdotus:

Ostomääräys täytyy jättää viimeistään 15 minuuttia ennen huutokaupan alkua.

Näyttelyt

Liljevalchs konsthall, Stockholm, "Olle Olsson-Hagalund Minnesutställning", 1973, kat. nr 246, avbildad i svartvitt i utställningskatalogen

Kirjallisuus

Lillemor Derr, "Olle Olsson Hagalund - om konstnären och hans miljö", 2004, avbildad sid 62.

Lisätietoja

Lillemor Derr skriver: "Under vandringarna i Hagalund märkte vår konstnär att möbler då och då bars ut, människorna flyttade, men husen förblev tomma år efter år. En dag var husen borta! Detta pågick under lång tid... Solna stad, som Hagalund tillhörde, köpte undan för undan in hus, lät dem förfalla, och det går ganska snabbt om inget underhåll sker. Sen kunde Solna stad hänvisa till att kåkarna inte var möjliga att reparera och att därför endast rivning återstod! [...] Nu målar Olle Olsson bland annat gamarna som lystet väntar på sitt byte, allt medan snickarglädjen rämnar..."

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Amanda Wahrgren

Tukholma

Amanda Wahrgren
Arvioija

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili