Online-teemahuutokaupat
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
518
991180

Marc Chagall, jälkeen

(Ranska, 1887-1985)
Lähtöhinta
150 000 - 175 000 SEK
14 500 - 17 000 EUR
16 600 - 19 400 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Amanda Wahrgren
Tukholma
Amanda Wahrgren
Asiantuntija, moderni taite ja grafiikka
+46 (0)702 53 14 89
Marc Chagall, jälkeen
(Ranska, 1887-1985)

"Bataille des fleurs", from: "Nice et la Côte d'Azur"

Lithograph in colours, 1967, on Arches paper, by Charles Sorlier after Marc Chagall, signed in pencil and numbered XLI/LXXV. I: 61 x 46 cm, S: 74.8 x 52.6 cm.

Kirjallisuus

Mourlot CS, 33.