Online-teemahuutokaupat
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
520
1022042

Marc Chagall, jälkeen

(Ranska, 1887-1985)
Lähtöhinta
50 000 - 60 000 SEK
4 850 - 5 810 EUR
5 540 - 6 650 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Amanda Wahrgren
Tukholma
Amanda Wahrgren
Asiantuntija, moderni taite ja grafiikka
+46 (0)702 53 14 89
Marc Chagall, jälkeen
(Ranska, 1887-1985)

MARC CHAGALL, after, lithograph in color, on Arches paper, signed and numbered 88/150.

”La Tribu d’Issachar” from ”Douze Maquettes de Vitraux pour Jerusalem”. I. 62 x 46, S. 75.5 x 52.5 cm.

Time staining. Time matt staining. Minor brown stain in the right lower margin. Minor scuff mark in upper right corner. Mounted with paper tape in the upper corners.

Kirjallisuus

Sorlier (CS) 17.