1049090

83. CARL-HARRY STÅLHANE, vas, Rörstrand, 1940-50-tal.

Stengods, glasyr i grönt med linjer i relief, signerad R Sverige CHS, höjd 56,5 cm.

Smärre metallmärken.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK / 1 885 - 2 356 EUR
Vasarahinta
22 000 SEK
Ostomääräys
On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Ostomääräyksen voi jättää kymmenen kohdetta ennen huudettavaa kohdetta.

Kirjallisuus

Petter Eklund, "Stålhane", Carlssons 2006, compare the model illustrated from the 1948 series, pp 23-24.

Lisätietoja

Designed in 1948. The same year, the 22nd of Februari, was the opening of Stålhane's first solo exhibition as a stoneware artist at Osterman's in Stockholm.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Jonatan  Jahn

Tukholma

Jonatan Jahn
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 (0)703 92 88 60
jonatan.jahn@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili