102
1046027

An Empire early 19th Century gilt and patinated bronze mantel clock marked by Devaulx a Paris.

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Vasarahinta
30 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Björn Extergren
Tukholma
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Height 48 cm.

Kirjallisuus

Hans Ottomeyer, Pröschel, Peter, Vergoldete Bronzen, München 1986, del I, jämför med pendyl avbildad s. 399.
Pierre Kjellberg, Encyclopédie de la Pendule Française du Moyen age du XXe Siècle, Paris 1997, jämför s. 351.