Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
435
1036186

Gustaf Wilhelm Palm

(Ruotsi, 1810-1890)
Lähtöhinta
70 000 - 90 000 SEK
6 640 - 8 540 EUR
7 600 - 9 770 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Gustaf Wilhelm Palm
(Ruotsi, 1810-1890)

"Vue af Ponte di Rialto i Venedig"

Signerad GW and a palm tree and dated (18)66 on the sail. Canvas 55 x 80 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Bought by W.A.F. Ekengren March 31st 1866 at Stockholms konstförening.
Thereafter Count E.G. Mörner, Stockholm, Sweden.

Näyttelyt

Kungl Akademien för de fria konsterna, (Konstakademien), Stockholm, 1866, cat no 186.

Kirjallisuus

Gustaf Lindgren, "Gustaf Wilhelm Palm", Sveriges Allmänna Konstförening, 1934, cat no 385, p 312.
Photo in catalogue Jaeger no 186.

Muut tiedot