57
1080800

Richard Hambleton

(Yhdysvallat, Syntymävuosi 1954)
Lähtöhinta
35 000 - 40 000 SEK
3 200 - 3 660 EUR
3 380 - 3 860 USD
Vasarahinta
350 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Louise Wrede
Tukholma
Louise Wrede
Asiantuntija, nykytaide, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Richard Hambleton

"Marlboro Country"

Signerad och daterad -89 a tergo. Olja på duk 36 x 28 cm.

Täydennyslista

Inköpt direkt av konstnären ca 1990 i NYC
Galleri Mustad, Göteborg

Alkuperä - Provenienssi

Galleri Mustad, Göteborg
Privat samling, Sverige