Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
411
1110657

Okänd konstnär 1700-tal

(Ruotsi)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
24 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Lisa Gartz
Tukholma
Lisa Gartz
Johtava Asiantuntija Hopea ja Veistokset
+46 (0)709 17 99 93
Okänd konstnär 1700-tal
(Ruotsi)

UNKNOWN ARTIST 18TH CENTURY , Landscapes with figures, a pair.

Signed JM Harder, Gouache, each 18 x 26 cm. Gilded frames in rococo.

Alkuperä - Provenienssi

According to a text on verso a gift from Queen Lovisa Ulrika (1720-1782).