Online-teemahuutokaupat
China for the West F780
Huutokauppa:
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
644
1145072

Henri Matisse

(Ranska, 1869-1954)
Lähtöhinta
50 000 - 60 000 SEK
4 850 - 5 810 EUR
5 540 - 6 650 USD
Vasarahinta
80 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Lisätietoja ja kuntoraportit
Amanda Wahrgren
Tukholma
Amanda Wahrgren
Asiantuntija, moderni taite ja grafiikka
+46 (0)702 53 14 89
Henri Matisse
(Ranska, 1869-1954)

"Tête voilée" from: Etudes pour la Vierge.

Lithograph, 1950/51, on Annam appliqué, signed in pencil and numbered 82/100. I: 28 x 23 cm, (Annam appliqué 32 x 24.7 cm) S: 50 x 37.7 cm.

Kirjallisuus

Duthuit 640