Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
565
1147021

Carl August Ehrensvärd

(Ruotsi, 1745-1800)
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Lisa Gartz
Tukholma
Lisa Gartz
Johtava Asiantuntija Hopea ja Veistokset
+46 (0)709 17 99 93
Carl August Ehrensvärd
(Ruotsi, 1745-1800)

CARL AUGUST EHRENSVÄRD, Ink 14.5 x 27 cm.

General Johan August Meyerfeldt, the younger (1725-1800). Ink 14.5 x 27 cm.

Unexamined out of frame.

Alkuperä - Provenienssi

Reportedly Tosterup Estate, Skåne, Sweden.

Kirjallisuus

Sten Åke Nilsson, "1700-talets ansikte, Carl August Ehrensvärd" 1996, compare p 191-92.

Muut tiedot