724
1196742
A Chinese embroidered silk robe, Qing dynasty, 19th Century.
A chinese embroidered silk robe, qing dynasty, 19th century.

Decorated with five clawed dragons chasing the flaming pearl against a coral red ground. Yellow lining. Heigth 140 cm. Mounted in a frame. Measurement frame 140x182 cm.

Skador, slitage.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Lähtöhinta:

8 000 - 12 000 SEK

742 - 1 113 EUR

Tarjousten tekeminen
Tätä kohdetta koskevat ostomääräykset ja siitä huutokaupan aikana tehtävät tarjoukset vaativat erikoishyväksynnän. Lisätietoa ja ohjeet löydät huutokaupan verkkosivuilta, ja lisätietoja saat tarvittaessa suoraan rekisteröinnin ylläpitäjältä preregistration@bukowskis.com. Tervetuloa ottamaan yhteyttä!
Tietoa huutokaupasta