212
1236166

MAFRASH, antik/semiantik Shasavan, ca 108,5 x 55 cm, höjd 39,5, djup 55,5 cm. Bord/taburett medföljer, höjd ca 46,5 cm.

Lähtöhinta
7 000 - 9 000 SEK
618 - 794 EUR
645 - 829 USD
Vasarahinta
Ei myyty

Randig botten i ljus- och mörkbrunt. Sidorna med polykroma randmönster med medaljonger och ornament.

Abrasher. Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, smärre hål och skador, smärre malskador och lagningar.