171
1264289

Olli Lyytikäinen

(Suomi, 1949-1987)
Lähtöhinta
50 000 - 60 000 SEK
4 440 - 5 320 EUR
4 680 - 5 610 USD
Vasarahinta
70 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Louise Wrede
Tukholma
Louise Wrede
Asiantuntija, nykytaide, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Olli Lyytikäinen
(Suomi, 1949-1987)

"Elegi, Brutus"

Signed and dated 1979. Watercolour and chalk on paper 26 x 35 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Björn Springfeldt Family Collection, Stockholm.

Näyttelyt

Ateneum, Helsinki, "Hommage á Olli Lyytikäinen", 8 October 2019 - 5 January 2020.
Salon Taidemuseuo, Helsinki, 7 June- 28 September 2014.
Nordiska Akvarellmuseet, Tjörn, "Olli Lyytikäinen", 2 March - 4 May 2014.
Galleri Engström, Stockholm, "Ashes & Diamonds", 1979.