267
1274890

Matto, Antique Mahal, ca 413,5 x 320-322,5 cm

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

A red melange ground with a large stylized herati like pattern. A dark blue main border with a flower and palmetter vine.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar, smärre malskador, lagningar, iknytningar. Långsidorna med smärre trampveck, en kortsida saknar några knutrader.