267
1274890

Matto, Antique Mahal, ca 413,5 x 320-322,5 cm

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 630 - 3 510 EUR
2 740 - 3 650 USD
Vasarahinta
Ei myyty

A red melange ground with a large stylized herati like pattern. A dark blue main border with a flower and palmetter vine.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar, smärre malskador, lagningar, iknytningar. Långsidorna med smärre trampveck, en kortsida saknar några knutrader.