400
1246907

Pehr Hilleström

(Ruotsi, 1733-1816)
Lähtöhinta
90 000 - 100 000 SEK
7 850 - 8 720 EUR
8 210 - 9 120 USD
Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Kun olet suorittanut maksun voit tilata kuljetusken Omat Sivut -osion kautta

Milloin esineeni toimitetaan?

Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Pehr Hilleström
(Ruotsi, 1733-1816)

"Ett fruent som låter taga mått till skor"

Signerad Hilleström and dated 1776. Canvas 51 x 41 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Earlier in Elsa Cederlunds collection, Brandalsund, Södermanland, Sweden.

Kirjallisuus

Svenska Slott och herresäten, Södermanland, Brandalsund, p 83, ill p 87.
Osvald Sirén, ”Pehr Hilleström dä”, 1900, Cat no 22, p 205. (”Damskomakare”)
Gerda Cederblom, "Pehr Hilleström som kulturskildrare", volume 1, 1927, illustrated catalogue no 20. Listed in the artists own list of work as catalogue no 151 with the title "Ett fruent som låter taga mått till skor" (=A woman has measurements taken for shoes).