49
1243596

A set of four Louis XVI armchairs.

Lähtöhinta
50 000 - 60 000 SEK
4 740 - 5 690 EUR
5 430 - 6 520 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Björn Extergren
Tukholma
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllda och bronserade. Medaljongformad rygg. Kannelerade ben. Klädda i vävd tapet från 1780-talet.