Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
294
1296127

Anders Widoff

(Ruotsi, Syntymävuosi 1953)
Lähtöhinta
35 000 - 40 000 SEK
3 340 - 3 820 EUR
3 800 - 4 340 USD
Vasarahinta
60 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Karin Aringer
Tukholma
Karin Aringer
Asiantuntija – nykytaide ja valokuva
+46 (0)702 63 70 57
Anders Widoff
(Ruotsi, Syntymävuosi 1953)

"Utan titel (Badande)"

Signed Anders Widoff and dated 1989 on verso. Oil on canvas laid down on board with acrylic glass, 85 x 62 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Private Collection, Stockholm.

Muut tiedot

Målningen ”Utan titel (Badande)” ingick i en serie målningar som utfördes i slutet av 1980-talet, alla med utgångspunkt i skulptören Nils Möllerbergs verk och estetik.