Online-teemahuutokaupat
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
48
1307996

Ernst Billgren

(Ruotsi, Syntymävuosi 1957)
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Vasarahinta
75 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Johtaja, Design and Moderni taidekäsityö
+46 (0)708 92 19 77
Ernst Billgren
(Ruotsi, Syntymävuosi 1957)

A pair of patinated bronze jardinières, "I trädkronan", 2002, ed 9/100 and 10/100.

Relief decor of animal heads and branches with oak leaves and acorns, handles, marked underneath 9/100 EB and 10/100 EB. Height ca 45,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Lars Bohman Gallery, Stockholm. Reportedly according to Ernst Billgren there were only about 40 pieces executed.