Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
732
1360126

Jean-Baptiste Isabey

(Ranska, 1767-1855)
Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Vasarahinta
8 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Jean-Baptiste Isabey
(Ranska, 1767-1855)

"General Aide de Camp, Prince Repnin Volkonsky"

Miniatyr. Signerad Isabey och daterad Paris 1815. Gouache på ben 9 x 7,5 cm. samtida ram med innefattning i mässing.

Muut tiedot

Jfr miniatyr i samlingarna på Hermitaget, St Petersburg. (OPM 3033)