709
1379271

Arman (Armand Pierre Fernandez)

(Frankrike/USA, 1928-2005)
Lähtöhinta
600 000 - 800 000 SEK
53 000 - 70 600 EUR
55 200 - 73 700 USD
Vasarahinta
490 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Lena Rydén
Tukholma
Lena Rydén
Johtava taideasiantuntija, moderni- ja 1800-luvun taide
+46 (0)707 78 35 71
(Frankrike/USA, 1928-2005)

"Long distance"

Signerad Arman, executed 1970. Telephones in resin, 126 x 49,5 x 15 cm. Registred at Archives Denyse Durand-Ruel with archive no. 172.

Alkuperä - Provenienssi

Arne Larsson Collection, Grasse, acquired directly from the artist.

 Piilota
 Näytä lisää

Important Timepieces 655

114. Cartier, Tank Solo, "Python Dial", ca 2015.
Lähtöhinta
30 000 - 35 000 SEK
Tarjoushistoria
38 000

tarjouksesi
36 000

tarjouksesi
34 000

tarjouksesi
32 000

tarjouksesi
30 000

tarjouksesi
28 000

tarjouksesi
26 000

tarjouksesi
Tämänhetkinen tarjous:
38 000 SEK